neljapäev, 17. september 2020

31. juuli 2020 Pikkjärvel

Pikkjärv (Jõgevamaal, Kaarepere lähedal) on üks selline järv, millest ma olen kümneid kordi mööda sõitnud. Ikka siis kui on vaja Rakverest Tartusse või Tallinnast Tartusse sõita (kasutan selleks enamasti Piibe maanteed). Mõned aastad tagasi käisin endiste töökaaslastega Saadjärve ümbruses rattamatkal ja nii jõudsime tookord ka siinsesse ilusasse ujumiskohta. 

Kui päris aus olla, siis seekord oli tegelikult kavas minna hoopis Kuremaa järvele, aga kuna seal oli motomeeste suur kokkutulek, siis eelistasime läheduses asuvat Pikkjärve. 

Ka siin järvel on kena paadi/ujumissild, millelt on hea paati ronida. Regio kaardilt on näha, et järv vastab oma nimele - kujult piklik. Kusjuures päris suur osa järvest on kinni kasvanud. 


Siinkohal kaks stiilinäidet näkkimisest, haakimisest ja kala välja tõmbamisest. Kalapüügil läheb enamasti aeg väga kiiresti ja nii saabus ka päikeseloojang üsna ootamatult. 
Kalasaagi üle ei saa nuriseda. Särg näkkis pidevalt. Ma pole kunagi saanud ühe õhtuga kahte haugi. Väiksema haugi oleks tegelikult tahtnud tagasi vette visata, aga kala oli landi väga sügavale kurku tõmmanud. Heiki Koov

heiki@koov.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar